Jeszcze chce mi się chcieć.
Blog Jazona
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2010.11.29 22:01

Rząd bez Polaków. Śląsk bez Polaków ???

 

Agent, agenta , agentem pogania !!!

 
Polsko ty moja.
 
Jak czytam w internecie, następuje fizyczny rozbiór Polski. Po ostatnich wyborach na Śląsku , dotychczasową koalicję PO-SLD-PSL w sejmiku województwa śląskiego zastąpi nowy sojuz PO-PSL-RAŚ [ Ruch Autonomi Śląska]. Cały art na ten temat na Fronda pl. Zapewnę część panstwa się zdziwi. Ja się nie dziwię, częściowo znając zamiary agentury osadzonej w POLSCE. Jak wiemy tym brojlerom światowym, Polska przeszkadzała zawsze - opisują to uczciwi historycy. Tym bardziej mnie nie dziwi, bo mam książkę pana Henryka Pająka "Piąty rozbiór Polski 1990-2000" Jak widzimy dosyć już stare wydanie , brakuje opisu zachowań brojlerów w latach 2000-2010. Nie bedę opisywał zachowan Trybunału Stanu o zgodności traktatów z Konstytucją, czy o wypowiedzi "prezydenta jewropy" o likwidacji państw narodowych. Zacytuję z tej starej książki, zamiary tych łotrów od początku fałszywej pierestrojki.
List otwarty do pana Jana Olszewskiego.
Oczywiście tylko jeden cytat nas interesujacy.
"Mam w ręce wypowiedz pana Radka Sikorskiego, opublikowaną na terenie Stanów Zjednoczonych, w której stwierdza on, iż "Polskę byłoby łatwiej reformować, gdyby pozbyto się jej wyeksploatowanych regionów przemysłowych takich jak Śląsk" Nie wiem, czy pańskim zdaniem na pierwszym miejscu na posła należy stawiać czlowieka, który sugeruje rozbiór Polski ?" - str 384
dr Janusz Subczyński.
Czyli obecnie gdy zlikwidowali cały przemysł Polski, rozbiorą i całą moją Ojczyznę.
Tuska wypowiedzi , chyba wszyscy znają, o oderwaniu Kaszub. Nóż w kieszeni sam się otwiera. Pozdrawiam 
 
Proszę poczytać 

 
1766 odsłon  średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: brojlery, wrogowie, niszczyciele..
Re: Rząd bez Polaków. Śląsk bez Polaków ??? 
Piotr Świtecki, 2010.11.30 o 01:54
Teskt z fronda.pl - zapewne chodzi o "Autonomiści przejmują władzę na Śląsku" +fronda.pl

Kazimierz Świtoń był w Ruchu Autonomii Śląsjka? Nie wiedziałem. "4 czerwca 1992 w trakcie debaty nad odwołaniem popieranego przez niego rządu Jana Olszewskiego powiedział z mównicy: Prezydent Lech Wałęsa jest na drugiej liście jako agent SB. Wypowiedź tę wykreślono z oficjalnego stenogramu na wniosek Jana Rokity" (z Wikipedii +pl.wikipedia.orgń)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rząd bez Polaków. Śląsk bez Polaków ??? 
Zenon Jaszczuk, 2010.11.30 o 21:35
Witaj Mufti.
O Świtoniu już tyle się oczytałem, że nie wiem kim on jest. Można strzelać po koleji; patriota, agent, ubek ,esbek itd i myślę że zawsze się trafi.Nie zawracam sobie nim głowy.
Widzę że wkleiłeś dobre wieści z Poloni w Ameryce. To ciekawe, aby Polacy tłumaczyli żydom kto i w jakich obozach ich mordował.Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rząd bez Polaków. Śląsk bez Polaków ??? 
Piotr Świtecki, 2010.12.01 o 00:40
Haha, no właśnie! :) Trafiłeś w samo sedno.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rząd bez Polaków. Śląsk bez Polaków ??? 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.10 o 15:13
List w sprawie RAŚ, czyli co się dzieje na Śląsku?
Aktualizacja: 2010-12-9 2:52 pm

Na adres internetowej poczty poselskiej otrzymałem list od mieszkańca Śląska. Podpisany imieniem i nazwiskiem oraz z adresem zwrotnym. List rozpoczyna się od słów „Szanowni Posłowie Sejmu RP”. Przypuszczam więc, że został napisany do wszystkich moich Koleżanek i Kolegów. Ma więc formę listu otwartego. Biorąc pod uwagę, że nie jest skierowany tylko do mnie i opisuje wydarzenia, które mnie poruszyły postanawiam go upublicznić. Oto jego treść:

W dniu 17.07. miał w Katowicach miejsce tzw. IV Marsz Autonomii Śląska. Zorganizowany, tak jak trzy poprzednie, przez organizację o nazwie RUCH AUTONOMII ŚLĄSKA. RAŚ jest liczącym podobno (dane zarządu) 7000 członków ugrupowaniem szerzącym na Śląsku i poza granicami RP, szczególnie w Niemczech, hasła wrogie polskiej państwowości i narodowi polskiemu. W tegorocznym marszu wielu uczestników, w tym z grona organizatorów, nosiło czarne koszulki z niemieckim napisem OBERSCHLESIEN. Równie często występowały na licznych transparentach niemieckie słowa ADLER (orzeł) i Heimat (mała ojczyzna). Oprócz miejscowych sympatyków tego ruchu maszerowali również jego protektorzy z Niemiec. Na zakończenie marszu były różne antypaństwowe przemówienia i odczytany został list posła K. Kutza, w którym Kutz stwierdza iż : czynne uczestniczenie w BOJU o autonomię Górnego Śląska JEST WSPÓŁCZESNYM OBOWIĄZKIEM OBYWATELSKIM. RAŚ odwołuje się do przykładu hiszpańskiej KATALONII, która zmierza do uzyskania niepodległości, czyli oderwania się od Hiszpanii. RAŚ chce podjąć rozmowy w sprawie swoich planów poza hajmatem np. w Wielkopolsce i Pomorzu licząc prawdopodobnie na odzew mieszkającej tam mniejszości niemieckiej.

RAŚ cieszy się bieżącym poparciem katowickiego wydania GW i redaktorów Dziennika Zachodniego. Jak do tej pory oficjalne czynniki państwowe jak i samorządowe nie czynią nic aby przeciwdziałać tej separatystycznej propagandzie. Skutki mogą być w przyszłości opłakane.

Pisząc w tej sprawie chcę zwrócić Waszą uwagę na ten narastający problem.

Łączę pozdrowienia.

Polski Ślązak

(tu następuje imię i nazwisko, które pozostawiam do swojej wiadomości).

Ta treść nie wymaga komentarza. Dodajmy, że PO i PSL zdecydowały o zawarciu koalicji z RAŚ, która będzie rządziła samorządem województwa śląskiego. Rodzi się pytanie o co tu chodzi? Co naprawdę dzieje się na Śląsku?

Bogusław Kowalski

Za: Myśl Polska
Bibula.com Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rząd bez Polaków. Śląsk bez Polaków ??? 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.12 o 00:43
Polska nie jest najważniejsza
Aktualizacja: 2010-12-11 11:24 am

Ruch Autonomii Śląska wkracza do wielkiej polityki. Razem z Platformą Obywatelską rządzi regionem. Na czym się zatrzyma?

– Zwycięstwo Ruchu Autonomii Śląska i koalicja z PO i PSL w sejmiku to największa sensacja wyborów samorządowych na Śląsku – ocenia dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.
– I największy błąd – dodaje jeden z polityków Platformy, który Ruch uważa za niebezpieczny.

Szok był tym większy, że Ruch Autonomii Śląska, stowarzyszenie Ślązaków dążących do decentralizacji państwa i zbudowania regionalnej autonomii z własnym premierem, sejmem do 2020 r., zdobył tam więcej głosów od PSL.
Decyzja o koalicji z RAŚ wywołała burzę. Negatywnie wypowiedział się o niej Jerzy Buzek, szef Parlamentu Europejskiego, i prezydent Bronisław Komorowski. – To się skończy źle dla Platformy i dla państwa. I ja zgadzam się z Buzkiem i Komorowskim – uważa jeden z radnych PO. – Ten sojusz już nam zaszkodził, bo Platforma poinformowała o koalicji, a potem przegrała drugie tury z SLD.

Wstydliwa koalicja?

Adam Matusiewicz, wicewojewoda śląski, szef katowickiej Platformy i nowy marszałek województwa odpowiedzialny za zbudowanie dobrej koalicji, w dniu wyborów samorządowych sugerował, że w sejmiku pozostanie dawny układ Platformy, ludowców i lewicy: – PSL i SLD to nasi naturalni koalicjanci. Rządziliśmy trzy lata, dotarliśmy się. Niespodzianek nie będzie i zmian też nie – mówił.
Ale niespodzianka jest. I to spora. Kilka dni po wyborach zarząd PO na Śląsku oficjalnie poinformował, że tworzy koalicję z PSL i Ruchem Autonomii Śląska.

Kto o tym zdecydował?

– Dziś nikt się do tego nie przyznaje, ale przekroczono granicę – mówi jeden ze znanych polityków PO. – Słychać głosy, że to efekt kampanii samorządowej, w której PO z SLD strasznie z sobą konkurowały. Tak było np. w Częstochowie, gdzie Sojusz zgarnął nam stanowisko prezydenta.
Matusiewicz odpowiada dyplomatycznie: – Zdecydował zarząd regionu PO, była dyskusja, ścierały się różne argumenty.
– Ponoć tak zdecydował Tomasz Tomczykiewicz (szef Klubu PO w Sejmie i przewodniczący śląskiej PO – red.), kiedy wrócił z Warszawy – mówi o wyborze RAŚ na koalicjanta jeden ze znanych śląskich polityków.
– Tomek był za, ja zresztą też. Zarząd podjął uchwalę, ale ją głosowaliśmy na radzie regionalnej. I tam ją przegłosowali – zaznacza Matusiewicz.

Rada liczy 125 członków, ale o koalicji decydowały 83 osoby. 77 było za, cztery wstrzymały się od głosu, dwie osoby były przeciw. Kto? Nieoficjalnie wiadomo, że radny wojewódzki Piotr Spyra, oficjalny przeciwnik RAŚ, i senator Antoni Motyczka.
Jerzy Gorzelik, szef RAŚ, w rozmowie z “Rz” ujawnia, że wstępne sondażowe rozmowy z Platformą zaczęły się jeszcze przed wyborami. – Ale bez konkretów – przyznaje Gorzelik, który nie dziwi się niechęci części działaczy z partii Donalda Tuska. – Jestem przyzwyczajony do krytyki – dodaje.

Jak bardzo ta koalicja rodzi podziały nawet w samej Platformie było widać podczas piątkowego głosowania nad wyborem Gorzelika do zarządu województwa. Zgodnie z umową koalicyjną ma on odpowiadać w nim za kulturę, edukację i współpracę międzynarodową (te zadania dotychczas miało SLD). Mimo dyscypliny kandydatura szefa RAŚ przepadła. Wyłamało się czterech radnych PO. Z naszych informacji wynika, że przeciw byli m.in. Spyra i Ludgarda Buzek. Choć dowodów na to nie ma, bo głosowanie było tajne. – Matusiewicz się wściekł – opowiada jeden z radnych Platformy.
Głosowanie nad wyborem Gorzelika do zarządu będzie dziś powtórzone. – I Gorzelik przejdzie – zdradza nam jeden z ważnych polityków Platformy.

Strach przed separatyzmem

Hipotez, po co Platforma wzięła do rządzenia Śląskiem kontrowersyjnych autonomistów, jest kilka. Marek Migalski, europoseł ze Śląska i znajomy Gorzelika: – Są tańszym koalicjantem. Mniej pazernym niż duże partie, jak na przykład SLD.
Zbyszek Zaborowski, szef śląskiego Sojuszu, twierdzi, że to kalkulacja polityczna Platformy. – W przyszłorocznych wyborach parlamentarnych my jesteśmy z PO rywalami, a RAŚ nie –tłumaczy i straszy, że koalicja z autonomistami to “wypuszczenie dżina z butelki”. – PO musi wziąć pełną odpowiedzialność za to, co się może stać. Ja bym siły RAŚ nie lekceważył – podkreśla.
– Niebezpieczne jest nie tylko to, że RAŚ-owcy mówią wprost, iż nie czują się Polakami, ale fakt, że dla Ruchu polska racja stanu nie jest punktem odniesienia – dodaje jeden z nieprzychylnych autonomistom polityków Platformy. – Gorzelik opanował dyplomatyczny język do perfekcji, ale prawdziwy RAŚ wypowiada się na forach internetowych.

Odbezpieczamy granat…

Ruch od kilku lat prowadzi też swoją politykę na salonach europejskich. Podpisał porozumienie z Wolnym Sojuszem Europejskim. To europejska partia skupiająca ugrupowania reprezentujące regiony i narody bezpaństwowe. – To separatyści. Jak Śląsk zacznie być odbierany w UE? – pyta zdegustowany działacz PO.
Tymczasem w śląskim porozumieniu koalicyjnym RAŚ zadbał o to, by pojawiło się zdanie o takich obowiązkach stron: “opowiadają się za większą decentralizacją państwa i wzmacnianiem pozycji wspólnot regionalnych i lokalnych”. Strony “zobowiązują się wypracowywać i prezentować opinii publicznej wspólne stanowisko w kwestiach związanych z owym procesem”.
– Umowa nie mówi o autonomii, ale decentralizacji, która jest bardzo szerokim pojęciem. Takie nazywanie tych kwestii jest bliskie PO. Osobiście jestem sceptyczny, jeśli chodzi o pomysł autonomii Śląska – zastrzega Matusiewicz.
Zarzuty o separatyzm drażnią RAŚ. Wczoraj Gorzelik poinformował, że Ruch planuje pozwać Grzegorza Napieralskiego, lidera SLD za twierdzenia, że organizacja “dąży do oderwania Śląska od Polski”.

Nowa droga RAŚ

Według szacunków Gorzelika osób czujących się Ślązakami jest dziś co najmniej 300 tysięcy (w 2002 r. dzięki kampanii RAŚ narodowość śląską zadeklarowało 173 tys. osób). Szef Ruchu nie ukrywa, że myśli o tej grupie także jako politycznym elektoracie. Jak takie poparcie może zostać wykorzystane?
Jeszcze w 1998 r. Gorzelik próbował zarejestrować Związek Ludności Narodowości Śląskiej (a w ostatnich latach RAŚ próbował rejestrować Związek Ludności Narodowości Śląskiej – Stowarzyszenie Osób Deklarujących Przynależność do Narodowości Śląskiej). Pomysł do dziś został niezrealizowany. Zajmowały się nim sądy wszystkich instancji i dwukrotnie Sąd Najwyższy (ostatnio trzy lata temu), a także Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.
Wszyscy uznali, że nazwa jest sprzeczna z prawem. – RAŚ-owcy chcieli mieć papier, że skoro jest grupa osób czujących się Ślązakami, to wystarczy to, by uznać naród – mówi jedna z osób działająca wtedy w RAŚ.
Sąd Najwyższy przyjął jednak, że “wolność wyboru narodowości może być realizowana tylko w odniesieniu do narodów obiektywnie istniejących, ukształtowanych w procesie historycznym, a narodu śląskiego nie ma”.
Jak twierdzą niektórzy, Gorzelik odpuścił walkę o narodowość śląską i skupił się na hasłach o autonomii i pragmatycznej polityce – wprowadzaniu swoich ludzi do samorządów.

W ubiegłym tygodniu podczas zaprzysiężenia radnych sejmiku działacze RAŚ zasiedli na widowni z mapą i napisem “Oberschlesien”. To historyczna mapa terytorium Górnego Śląska po I wojnie światowej. Z Opolszczyzną, ale bez Częstochowy i Zagłębia. – Aż mnie zmroziło – mówi Zaborowski.
– PO może się na tej koalicji poślizgnąć. Jurek Gorzelik nie jest spolegliwy, on tylko na takiego wygląda. Potrafi świetnie planować i iść do celu – mówi jeden z jego znajomych. – RAŚ ma szansę zyskać na promocji swych idei, a więc śląskiej odrębności – ocenia koalicję w śląskim sejmiku dr Sebastian Kubas, politolog z Uniwersytetu Śląskiego. – Jeszcze kilka tygodni temu niewielu wiedziało, co to jest Ruch Autonomii Śląska, a dziś mówią o tym lokalnym ugrupowaniu politycznym politycy największej rangi. Nie sądzę jednak, by Platforma uległa ich wizji autonomii. Ale – jak to bywa w polityce – czas pokaże, czy mieliśmy rację.
Silne nastroje śląskich autonomistów przetoczyły się w latach 90. przez Czechosłowację. – Ruch, podobny jak dziś nasz RAŚ spowodował faktycznie rozpad na Czechy i Słowację, ale zaraz po tym wytracił impet i dziś już się nie liczy – przypomina dr Słupik. Prof. Jacek Wódz, socjolog ze Śląska – RAŚ to grupa wyraźnie odrębna, ale ktoś, kto pojmuje demokrację, nie może tego negować! Oni z niej skorzystali.

Ma jednak wątpliwości, czy Ruch dobrze odczytuje potrzeby Ślązaków. – Podkreślanie odrębności, tak. Ale autonomia w sensie proponowanym przez Gorzelika? Nie sądzę, by Ślązacy chcieli samoistnego bytu politycznego.

źródło: +www.rp.

Za: Powiernictwo Polskie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Mufti: Czym dla CIEBIE jest Polskosc?
Piotr Świtecki → MatiRani
Mufti: Czym dla CIEBIE jest Polskosc?
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
MatiRani → janekk
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
Piotr Świtecki → janekk
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
Marek Stefan Szmidt → janekk
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
janekk → Marek Stefan Szmidt
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
janekk → Zenon Jaszczuk
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
janekk → MatiRani
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
Marek Stefan Szmidt → janekk
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
MatiRani → janekk
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
janekk → Zenon Jaszczuk
więcej…