Jeszcze chce mi się chcieć.
Blog Jazona
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Humor, satyra2011.02.27 20:11

Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji

 

Dom wesołej jesieni życia.

 
Mając na uwadze krótki okres życia człowieka. Budujemy nie im, tylko sobie. I to kto? Oczywiście, że ja z Janem.
 
Dzień dobry panie Janie. Dzień dobry. Co tam słychać ciekawego? A no nic panie Zenku. Telewizora kazał spalić Stachowi i człowiek nie wie co ze sobą zrobić. Kac jakiś jest po tym telewizorze. Jak po rzuceniu papierosów, jeszcze ciągnie. Poczytali my ze Stachem trochę tego słownika i wyszedł na spacer, a Stacho śpi. Do czego to doszło, aby chłop na wsi się nudził. Coś by robił, ale nie ma co. Zboże posiał i sobie rośnie, trzody nie kazali trzymać, i smutno jakoś tak bez zajęcia.
Bo panie Janie, my głupie chłopy, jeszcze ze starego dobrego sortu. Nic, tylko byśmy robili i robili. Słyszał pan, już dawno mówili, do młodzieży świat należy, stary robi, młody leży. A teraz i staremu każą leżeć. Co to będzie, co to będzie z tego panie Zenonie? Zapisz się pan do rządu, to sobie w piłkę pograsz. To panie Janie chyba taka smuta, zapowiedzana tysiące lat temu przez Majów. Koniec świata blisko - dlatego wszystko się pokładło, leży i czeka. Który bardziej chytry, to kradnie na potegę, myśli, że zabierze na tamten świat.
O! Maryśka się wlecze, jeszcze ja za nią cholewki smalił jak była panienką. A teraz, zobacz pan co to sie z człowieka zrobi. Ledwo lezie. Dzień dobry chłopcy. Dzień dobry Marysiu. Gdzie tak idziecie w taką ślizgawicę? Idę ja ci Janie po chleb do miasta, jeść nie ma co. Kromki chleba nie ma komu podać. Wszystko pouciekało w świat, a ja stara, sama została.
Znów zamknęli sklep we wiosce. Co kto otworzy, zaraz za kilka miesiecy zamyka. Pytała sąsiada, gada, że się nie opłaca. Tak to Maryśko jest, doczekali my czasów. Nic nikomu się nie opłaca robić. No bądzcie zdrowi, lecę, bo zanim wrócę, ciemno będzie.
Co to się wyrabia panie Janie?
Maryśka była ładna dziewczyna, i robotna strasznie. Szybko wyszła za mąż. Trzymała wszystkiego pełno. Krów to miała najwięcej we wsi, a ile świń, owiec, kur. Żyła jak hrabini. Dzieci szybko porosły to im domy powystawiała w miastach i została sama na stare lata. Takich samotnych ludzi to jest więcej panie Janie we wsi i miasteczkach. A jest panie, jest.
Mnie to na jedno dobrze wyszło, roboty nie ma to Stacho w domu siedzi. Zawsze we dwóch rażniej, jest do kogo gębę otworzyć, a i chleba poda, jak trzeba.
Panie Janie, ja mam takiego pomysła.
Jest niby ta demokracja, to dawaj pan otwieramy biznesa. Panie Zenku, uważaj pan bo się uduszę ze śmiechu. Za co panie Zenku, za co! Wolniej, wolniej panie Janie, za co to i głupi otworzy. A my bedziem otwierać za nic, no za złotówkę. Nie bądz pan sknera, dawaj za dwa złote. O,oooo rozrzutny sie znalazł i pęknie ze śmiechu. Chyba wiecie już dobrze, że ryby dawać nie wolno tylko wędkę. Tak samo i z tym biznesem. Kiedyś gadali w telewizorze, że na biznesa wystrczy złotówka, bo za darmo dawać nie wolno. Co gadali to gadali, słuchajcie co robimy. Macie pięcdziesiąt groszy? No mam. I ja mam, robimy składkę i otwieramy firmę ZOO. No i małpy bedziem trzymac? Nie małpy, nie małpy.
Idziemy z wkładem własnym do wójta, aby nam sprzedał tą działke wiejską po starej szkole. Tam tego bedzie około hektara, a jakie piekne drzewa, jeszcze za hrabiego sadzone. Musicie wiedzieć, że teraz władza popiera inicjatywy. One tak się przejęły swoją pracą, że dla dobrobyta zrobią wszystko, aby Polska rosła w siłę a ludzie żyli w dostatku. Jak pan tak gadasz, to naprawdę okropnie się zmieniło. Bo kiedyś to chłop musiał mocno popierać własne inicjatywy u wójta. Szkoda, że my panie Zenku tej składki nie zrobili po złotówce. Poparcie poparciem, a złotówkę jako zaskurniaka trza mieć. A może on jeszcze z tamtych?
A i o tym dobrobycie i dostatku, to panie stare hasła. One już o tym zapomniały. To my im przypomnimy panie Janie, a co my wypierdki jakie, co my palcem robione. Wybory idą, to one wtedy miętkie się robią. Jak już kupimy tą działkeę to zrobimy dokładny biznes plan. Pobudujemy panie Janie domy spokojnej, wesołej jesieni życia. A co to jest ta wesoła jesien. Dopiero widział Maryśkę? No widział. Samotna? Samotna. Wypracowana? Wypracowana. A jak by była wesoła, to żle? No nie, dobrze. No to ona w tym domu będzie wesoła. Rozumiecie. No?!
Sam mówił, że latał za piękną młodą wesoła dziewczyną.
To my panie Janie te wszystkie dawne dziewczyny i chłopaków zaprosimy do mieszkania w tych domach. Na tej działce oni beda mieszkać wszyscy blisko siebie, razem. Będa rozmawiać, wspominać dawne piekne czasy młodości.
Panie Zenonie, to pan chcesz PGiera czy kołchoz budować? To my jak młode byli, jeszcze i z tatkiem, nie dali PGieera zrobić, a teraz na stare lata same bedziem budować? Panie Janie, ja chyba wyrażnie mówiłem, że zamieszkają wszyscy ci co zechcą. Bez przymusu. Rozumiesz pan różnicę? No jak tak, to może i pomysł dobry. Dobry, dobry panie Janie. Mówiłem, że nowe czasy przyszły. Wiesz pan co ci ludzie starzy przeżywają, siedząc samotnie po chatach? To nie kiedyś, że w jednej chacie mieszkali wszyscy razem, dziadki, dzieci, wnuki, wszystko na kupie. Ciasno bywało, ale zawsze wesoło. Dlatego i telewizory nie były potrzebne. Zawsze ktoś opowiadał, a reszta słuchała. Syn z ojcem rozmawiał, matka z corką czy synową. Wnukom dziadkowie bajki opowiadali, a często i o wojnach jak na nich wojowali po świecie. Sam słyszałem opowieść dziadka, ile to on świata przeszedł. Jak go wzięli na wojnę z Japonią to dziesięć lat był w tym wojsku. A dzisiaj one siedzą wszystkie przed telewizorami i każdy ma swego telewizora. Tygodniami, miesiącami się do siebie nie odzywają. No tak cholera jest.
Dawajcie papiera, bedziemy rysować jak taki domek ma wyglądać. Musi być prosty, wygodny, ładny i tani. O, o jeszcze narysuj pan panie Zenku ławeczki przy wszystkich domkach, niech będzie jak dawniej. Kiedyś panie ludzie wieczorami spotykali się na takich ławeczkach i gadali do póżnej nocy. Dzieciarni spać nie można było zagonić, tak słuchali. No i jeszcze po małej działeczce, ogródku przy domkach. Kobiety lubią na wiosnę pogrzebać w ziemi. A to sałatę, a to kwiatki posieją. Nawet nie żle to panu wyszło.
Tylko panie Zenonie, my mieli złotówkę i już ją wydali na zakup działki, jak ruszymy z budową bez grosza przy duszy. Panie Janie, słyszał pan, że chłopy to głupie? Słyszał, słyszał, całe życie, a tera gadają, że jeszcze mohery z ciemnogrodu. Możemy sami wykopać doły pod fundamenty bez grosza?. Możemy. Widzicie i już robota rusza. A jak zrobimy wykopy, to idziemy do jasnogrodu. One za to pieniądze biorą, aby ludziom pomagać. Poprosimy wójta, aby nam te wykopy zalał betonem. Dla gminy to nie wielki wydatek, a te pieniądze i tak ze wsiowych podatków. Czyli moje , pana, Maryśki i innych. Może Wójt do jewropy napisze, to trochę oddadzą z tego co zabrali. No, no to się trzyma kupy, tylko co dalej?. Panie Janie, ja wiem co dalej, ale musimy troche zwolnić. Zapędziliśmy się i ludzie powiedzą, że my samoluby, albo co. Musimy dać się wypowiedziec wójtowi, rencistom, emerytom. Niech i oni mają jakiś udział w tych planach. One będa zadowolone, że pytamy o zdanie. I co kilka głów to nie jedna. Teraz Janie siadamy, zapalimy i słuchajmy co oni nam powiedzą? 
 
Marzenia ścietej głowy 

 
3156 odsłon  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Dom starców, budowa, renciści, emeryci, ludzie starzy, wójt. unia europejska.
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
janekk, 2011.02.27 o 23:07
Zenon,
a prezesa już macie?
w ogóle inicjatywa super, byle tylko docenił to oprócz mnie ten wasz wójt
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.27 o 23:12
janekk. Nie, nie mamy. Właśnie słuchamy dyskusji i podpowiedzi. Narazie jest tylko twoja. My z Janem palimy cygara i słuchamy.:-))) Pozdrawiam i dzięki za głos. Piękny malutki ten domek za grosze z gliny. Ciekawy jestem jak zachowuje się taki fundament wieniec w zimie. Może ratus coś powie. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Do usług.   
ratus, 2011.03.01 o 00:09
Nie rozważałem budowania domów dla naszych seniorów z kup zwierzaków, lecz tak jak Bóg przykazał - zgodnie ze sztuką.
Kompleks 1000 metrów kwadratowych kosztowałby przy dobrych wiatrach jakieś dwa miliony. Spokojnie mógłby przyjąć 100 mieszkańców bez narażania ich na niewygody. Czyli - jakieś 20 tysięcy od łebka, co wydaje się całkiem do przyjęcia.
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do usług. 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.01 o 07:39
ratus
Witaj. Ja też nie. Chodzi o normalne domki. A te z kup to luzne poszukiwanie najtaniej wykonanego domu indywidualnie. Chodzi mi w zasadzie o ludzi biednych, bezdomnych. Jeśli robią z kartonów, folii różne budki. To z czego najtaniej mogliby sobie zrobić sami, przy minimalnej pomocy. W miarę normalny domek. Wiesz, że nie wszyscy jeżdżą mercedesami. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.28 o 21:35
Widzicie Janie tą ciszę. Dzien Boży mija tutaj tylko jeden janekk się odezwał. Kiepsko widzę tą budowę. Wójtowie, emeryci, renciści na wsi śpią. Nie tylko na wsi, miasto, Polska śpi. One czekają, aż ich do skóry wyczyszczą, a jak już wszystko ukradną, to i skórę wezmą. Doświadczenia już robili. Badali co z niej można zrobic. Wyszło, że pięknie abażury wyglądają. O, to jak oskubią prawie czterdziesto milionowy naród, to świat abazurami zasypią. Czekaj no pan jeszcze z kilka dni, może one po całoniedzielnych uciechach, tancach z gwiazdami, poczadzieli. Muszą dojść do siebie pod koniec tygodnia. Pewnie tak, podkoniec tygodnia, aby znów zaczadzieć. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.28 o 22:48
Szara strefa – nasza jedyna szansa na przetrwanie -
więcej na -+www.bibula.com
KOMENTARZ BIBUŁY: *Kto tak naprawdę dzierży finansową władzę – czy to w Polsce, czy na świecie – jest sprawą bardziej złożoną niż przytoczone na przykładzie Polski “kondominium rosyjsko-niemieckie reprezentowane przez polskojęzycznych sprzedawczyków”. Zapomina się bowiem często w tego typu tekstach jak powyżej o wpływowych i kluczowych figurach wywodzących się z tzw. diaspory żydowskiej, czyli Żydach jawnych bądź zamaskowanych, w rodzaju lokalnych Marranos, co to nawet chętnie i ostentacyjnie na kościelną tacę dadzą.
Mówiąc również o jakimkolwiek uciemiężeniu finansowym, nie sposób nie dotknąć tematu lichwy, czyli żydowskiego wynalazku, który jest podstawową przyczyną współczesnych kryzysów finansowo-gospodarczych i wszechobecnej ludzkiej biedy. Kto tenże wynalazek potrafi najskuteczniej wykorzystać, też nie powinno być zbytnio trudne do rozszyfrowania.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
janekk, 2011.02.28 o 23:58
Zenon,
i to jest jedna z podstawowych przyczyn dlaczego nawet nie interesujący się polityką obywatel ale troszczący się o swoja rodzinę nie zagłosuje na PiS bo jak ten mu wprowadzi prawo i sprawiedliwość to nawet to jedyne szare źrudło utrzymania może wyschnąć. Biurokracja da sobie radę - jak jeźdźcowi koń padnie to znajdzie innego konia a w ostateczności pójdzie pieszo (a konia można jeszcze na abażury..) :)
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.01 o 00:07
janekk.
Jak jest to my widzimy. Cholernie jestem ciekawy, jak to się sonczy. Bo tak jak jest to wszyscy widzą, że być nie może. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
Jacek, 2011.03.01 o 00:16
Szczęść Boże!Sami widzicie jak ciężko, nam ludziom, coś osiągnąć,stworzyć,dokonać.Dlaczego tak się dzieje? Tyle tęgich głów nad tym pracuje w kraju i za granicą i wszyscy(którzy chcą wiedzieć) wiedzą chyba już gdzie jest przyczyna zła i znamy te mechanizmy obłąkańcze zapędzające ludzkość na skraj przepaści(wszyscy są zadłużeni u jakiegoś głównego bankiera świata).A czy ten bankier ma sumienie? Czy ten bankier wie, że lichwa jest grzechem?A czy ten bankier(rzy)czytał Pismo Święte?Czy ten bankier ma w końcu serce czy kamień?Czyj plan(10/90) realizują bankierzy?Już teraz można powiedzieć -żadnych spłat zadłuzeń nie będzie bo to jest niemożliwe.Jest dwa wyjścia:umorzenie lub wojna.Czy to nasze piwo?Absolutnie nie!Mozna spróbować zrobić jak podpowiada"Husarz"czyli odebrać dzieciom zabawki ale bez płaczu się nie obejdzie.Wiem tylko jedno,że źle robimy nie zwracając się z tym wszystkim do naszego Stwórcy.Nie pokładamy w Nim nadziei i wiary. My chcemy budować coś na piasku,tylko ludzkimi siłami, wierząc ambitnie w swój intelekt.Ale to jeszcze nie wszystko.Człowiek musi się ukorzyć przed Bogiem,uznać Jego bóstwo i uwierzyć,zwrócić się o pomoc.Tylko w Nim pokładajmy nadzieję i swoją przyszłość.Módlmy się o to a na pewno otrzymamy to o co prosimy.Z Bogiem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
Piotr Świtecki, 2011.03.01 o 01:07
Nie pokładamy w Nim nadziei i wiary

Znaczy kto konkretnie nie pokłada?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
Jacek, 2011.03.01 o 07:50
P.Mufti,ja pokładam w Bogu nadzieję,wiarę i ufność.I wcale nie wstydzę się tego wyznać przed całym światem.Miałem na myśli nas,Polaków,jako naród który przyjął wiarę katolicką 1000lat temu,czy my mamy jeszcze wiarę?Czy byłoby tak żle gdyby większść narodu,rządzący,sejm ,senat,sądownictwo...było autentycznymi katolikamii i przestrzegało Dekalogu? Myślę,że Polskę próbuje się wciągnąć na inną drogę. To tu jest ukryte to abstrkcyjne my czyli większość zagubionych,nieświadomych ludzi,którym należy jak najszybciej pomóc,wyprowadzić z błędnego myślenia.Ktoś powiedział,że myśl jest bronią.Z Bogiem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
@Bolek: przykazania 
Piotr Świtecki, 2011.03.01 o 08:42
Jeszcze lepiej by było jakby(śmy) przestrzegali Przykazania Miłości - no ale to chyba za trudne? Raz, że trudne, dwa, że za łatwo zdryfować na bok, zracjonalizować odstępstwa i nawet nie zauważyć, że coś jest nie tak. Jak Pan uważa? W kwestii Dekalog vs Przykazania Miłości?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.01 o 07:50
Bolek.
Witaj. Nie będę się wypowiadał na tematy Boskie. Trudno komuś narzucać wiarę. Sama wiara to za mało, jeszcze trzeba coś robić. Marzy się zapewne wszystkim wolna, piękna i bogata Polska. W moim pojęciu jest to marzenie realne. Wcale nie kosmiczne. Tylko jak piszesz musimy się pozbyć oszustów czyli lichwiarzy. A jako oszustom nic im nie będziemy spłacać. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.03.01 o 10:12
Zenek, wszyscy

Śledzę, a nie wypowiadam się bo mam wątpliwości.
Jakie?
Bo rzuciłem "pomysła", który podjąłeś. Tyle, że to troche pomysł sprzeczny z Polską Ideą Cywilizacyjną - naszym celem jest tworzenie silnej rodziny, która zapewni opiekę i współdziałanie. Dlatego dałem wstawkę o picu chlebowym i wędzarni - jako elementach przyciągających do odwiedzin ludzi" w jesieni życia".

Natomiast pomysł budowania tanio domów łagodnej starości - jest ideą utrzymania obecnych trendów ubezpieczeniowych. Czyli zastąpienia świadczeń rodzinnych na rzecz seniorów, świadczeniami pieniężnymi.
Takie ujęcie może dotyczyć tylko wąskiej grupy społeczeństwa - tych, którzy nie mogą mieć dzieci. Ale ci z kolei winni łacić duzo wyższe stawki ubezpieczeniowe i to z nich można finansować takie obiekty.

Chciałbyś już się tym zająć, a tymczasem najpierw musi to zostać dopasowane do przyszłych struktur społecznych.

Na tym etapie - najważniejsza jest refleksja, że w tym kierunku można - że można z maista na wieś, co wśród niedouczonych miastowych jest uważane za obciach; tylko bardziej inteligentni to zauważają.

KULTURĘ TWORZY WIEŚ. MIASTO JEST AKULTUROWE.

Ale początek został zrobiony. Jak powstaną plany - to i realizację można zacząć - na pewno chętni się znajdą. Ale najpierw dyskusja Funkcjonalna.

PS. Jeszcze zima. Do wiosny - projekt domku (np. kilka od 40 do 80 m2), finansowanie - żądanie wobec nie wójta (tylko organizacyjne), a od OFE i PZU (KRUS sam da sobie radę). I akcja medialna.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.01 o 10:48
Krzysztow.
Może mniej istotnie kto o tym pomyśle pisze już od początku - +jazon.polacy.eu.org
Chodzi o konkretne podjecie działań. A towarzysze partyjni mają to wszystko w d...e. Przyjdzie byle jaka tragedia, miasto nie ma dla ludzi poszkodowanych mieszkań. Ja bym takiego durnia brał za fraki i za burtę. Wsie i miasta płacą podatki i z tego powinien byc jakiś procent na budownictwo socjalne. Jeśli traktujemy się jako rodzina. W moim pojęciu duża rodzina. Właśnie miasto, wieś, Polska. Trudno wymagać, aby kobieta samotna mająca dzieci, budowała sobie dom itd. Trudno nazwac rodzinę rodziną w której jedno dziecko wygania się od stołu. W twoim pojęciu rodziny, raczej trudno to rozpatrywać. Inne czasy, inny model. Dzisiaj dzieci dorastają i idą w świat. A o dawnej rodzinie pisałem jak w/w w art. To już się nie wróci. Ubezpieczenia też powinno się zmienić. Bo to co jest to kupa złodzieji. Któregoś dnia , chyba we wiadomościach widziałem faceta. Miał ubezpieczone wszystko. Zalała go woda, powódz. On nie może uzyskać odszkodowania. Jak myślisz, ile lat teraz będzie się sądził. Ja bym kazał wyplacić natychmiast facetowi, a szefa firmy wsadzoł do ciupy, tam gdzie jego miejsce. Policz teraz ile ludzi będzie brało udział w tej bzdurnej sprawie, przez ile lat i za jakie pieniądze.Zero odpowiedzalności na wszystkich szczeblach. Tutaj jest pies pogrzebany. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.03.01 o 11:26
Zenku
Podjąłem temat z uwagi na powiązania "cywilizacyjne".
Ty chcesz oprzeć swe działania na bazie zdarzeń indywidualnych.

Mnie nie interesuje problem kobiety z dziećmi, która nie ma gdzie mieszkać i co do gara włożyć. To jej problem.
Z punktu widzenia cywlizacji ważne aby nie pozwolić na istnienie takich sytuacji.
Czyli - aby kobieta wybierająć ojca dzieciom - kierowała sie pragmatyką -czyli możliwością zabezpieczenia potrzeb.
Aby mąż - ojciec, mógł swym wysiłkiem zapewnić byt rodzinie.

A działaniapoza zakresem np. wypadki itd. - dopiero wtedy znajdowały wyraz w opiekuńczości struktur społecznych.

Natomiast jak ktoś baluje, a dzieci mają wielu ojców - to nie podawaj tego jako problem do rozwiązania.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.01 o 12:36
Krzysztow.
Ze mną jest inaczej. Dla mnie dziecko, jest dzieckiem . To nie wina dziecka , dlatego trzeba pomóc matce, aby sobie poradziła. Ty raczej piszesz o teori, ja o praktyce. Nigdy nie było wszystkich idealnych rodzin i nie będzie, Możesz to tłumaczyc jak chcesz. Natomiast dzieci są dzisiaj i są w biedzie. Nawet jak kobieta ma dzieci "wojewódzkie" to nie znaczy, że one nie są dziecmi i nie znaczy, że nie należą do rodziny Polaków. Ja nawet się niezgadzam, że dziecko z gwałtu jest usówane. A co to wina dziecka. Rozumie, że kobieta może niechcieć takiego dziecka [czy ktoś sprawdził napewno], ale nich urodzi i społeczenstwo dzieciaka powinno wychować.
Piszesz, aby ojciec mógl zabezpieczyć byt rodzinie. Powiedzmy, że się żenisz i tak jest. Wyrzucają was z pracy i co. Mordujemy dzieci bo nie jesteśmy w stanie ich utrzymać. Ty mówisz, że to ich problem. Czyli nie interesuje cię polowa społeczenstwa. Miliony bezrobotnych, miliony bez pracy. Bo złodzieje ich okradli ze wszystkiego. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji   
Mik, 2011.03.16 o 13:33
Humor i satyra i tragedia dzieci.Kruciutko i na temat.
Prawo powinno chronic dziecko.Prawo nie moze dzielic rodziny jak to robi dotychczas.Obowiazkiem ojca jak i matki jest lozenie i uczestnictwo w wychowaniu dzieci.
Rozwody,seperacje nie maja zadnego wplywu na udzial w wychowywaniu nad czym powinno czuwac prawo.Jak jest,wszyscy wiemy.Polskie prawo jest prawem korupcjogennym i powinno byc zweryfikowane.Nie moze tak byc ze widelki sa od 3 do 15 lat pozbawienia wolnosci do uznania prokuratora lub sedziego.Moze dlatego zamiast przedstawicieli prawa mamy smierdzieli w togach
i co gorsze demoralizatorow przyszlych pokolen.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Budujemy Polskę, naszych marzeń i ambicji 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.16 o 13:49
Mik.
O dzieciach się wypowiedziałem. Zwierzęca matka, broni własnego dziecka do własnej śmierci. Ludzi już tak zlasowali, że urodzi i już chce się dzieciaka pozbyć. Chciałoby się powiedzieć i gdzie ta inteligencja, aby przekonała kobietę, że żle robi - nie ma.
Prawo w Polsce jest prawem okupantów. Widełki mają dla swoich. Jak już nie da się zachachmęcić przestępstwa to trzeba dać trzy lata. Dla Polaka oczywiście 15 lat. Szkoda słów na to badziewie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Mufti: Czym dla CIEBIE jest Polskosc?
Piotr Świtecki → MatiRani
Mufti: Czym dla CIEBIE jest Polskosc?
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
MatiRani → janekk
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
Piotr Świtecki → janekk
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
Piotr Świtecki → MatiRani
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
Marek Stefan Szmidt → janekk
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
janekk → Marek Stefan Szmidt
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
janekk → Zenon Jaszczuk
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
janekk → MatiRani
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
Marek Stefan Szmidt → janekk
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
MatiRani → janekk
Re: Polki, Polacy i ludzie nam życzliwi
janekk → Zenon Jaszczuk
więcej…